...

...

Perşembe, Mart 16, 2017

Bohem Tarzı DekorasyonKuralsız ve sıra dışı olmayı bir yaşam tarzı olarak benimseyenlerin tercih ettiği bir stil olarak karşımıza çıkan “Bohem tarzı dekorasyon” son zamanlarda her yerde!

Herkesin hoşuna gitmeyebilir, eve doğru olarak uygulamayı becermek zordur, katılıyorum. Bohem tarzı ev renk uyumu aramadığından, yani zıt renkleri kullanmak gerektiğinden biraz cesaret ister. Biz genelde farklı seçenekleri denemekten çekinip, denenmiş ve beğenilen bir stile yöneldiğimiz için pek uygulanmadığını görüyorum. Sanırım bunun sebebi “bizim daha garantici” yapımızdan ileri geliyor…

Hâlbuki bizim etnik desenli, el emeği ve renkli o kadar güzel dokularımız, motiflerimiz var ki bizim kültürümüzle çok örtüştüğünü düşünüyorum bu stilin. Sadece sevdiğimiz desenleri, dokuları, aksesuarları kendi yaşam biçimimize göre seçip evimize uyarlamak kalıyor.

Renkli ve etnik desenli, özgür ruhlu, rahat bir ev dekore etmek isterken kimse içinde kaybolmak istemez, kaş yaparken göz çıkarılabilir, kabul ediyorum. Ama zaten bu sıra dışı bir tarz ve hayal gücünüzün yaşam biçimine dönüşmüş halini size sunduğu için göz ardı etmeyelim diyorum sadece.

Son olarak; Bohem tarzın en önemli özelliğinin rahatlık olduğunu, vintage, klasik, romantik, eklektik gibi tüm tarzları karıştırmayı seven kişiler için uygun olacağını hatırlatayım.


Aşırı renkli olan bu stile meraklı olanlar için öneri benden, uygulama kısmı sizden!

Fotoğraflar : Barefoot Gypsy , Luis Galliussi , Bohemian Collective , Kendall Jackson , Jennifer Harrison - Ciacchi , Lilreddotfolks , Residence ,  Apartmen Therapy, Shelterness , The Jungalow